Piaskowanie

Wydobądź naturalne piękno szkła
w Twoim domu, dzięki tradycyjnej metodzie zdobienia.

Metoda piaskowania

kliknij aby powiększyć

Piaskowanie polega na mechanicznym procesie matowienia powierzchni szkła za pomocą strumienia piasku pod wysokim ciśnieniem. Matować można całą powierzchnię tafli szklanych bądź określone wzory na całości lub części szyby. To pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego efektu matowej szyby z przezroczystą aplikacją lub matową aplikacją na przezroczystej szybie.

Szkło i lustra zdobione metodą piaskowania mają zastosowanie w przeszkleniach okiennych, meblarstwie, wykańczaniu wnętrz, kamieniarstwie, reklamie wizualnej, itp.
Metodą piaskowania można ozdobić nie tylko szkło, ale również powierzchnie i przedmiotu użytkowe, takie jak chociażby szklanki z logiem firmowym lub piękne kieliszki zdobione monogramami.

Piaskowanie jest doskonałą metodą zdobniczą, która pozwala przenieść na szybę lub lustro motywy, wzory nawiązujące do tkanin oraz dekorów występujących w pomieszczeniach.

Metoda piaskowania wgłębnego 3D poprzez różną strukturę i cieniowanie pozwala na osiągnięcie wrażenia trójwymiarowości co sprawia, że wzór naniesiony na powierzchnię szyby jest swoistym dziełem sztuki.